اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.


کمیته گزارشگران حقوق بشر - شب گذشته، ایقان شهیدی، شهروند محروم از تحصیل بهایی و عصر امروز، ۱۲ اسفندماه سما نورانی، دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه سهند تبریز به ترتیب در کرمانشاه و شیراز بازداشت شدند.

نیروهای امنیتی پس از تفتیش منزل، آنان را بازداشت نمودند.

هم‌چنین شب گذشته، ۶ تن از نیروهای امنیتی با حضور در منزل درسا سبحانی، فعال کمپین یک میلیون امضا و شهروند محروم از تحصیل بهایی در ساری، به تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی وی پرداختند اما به دلیل عدم حضور او موفق به بازداشت وی نشدند.

از علت بازداشت و محل نگهداری ایقان شهیدی، ۲۱ ساله و سما نورانی، ۲۰ ساله اطلاعی در دست نیست. این افراد پی‌گیری‌های زیادی را در زمینه‌ی بازیابی حق تحصیل‌ انجام دادند. آنها به علت اعتقاد به آیین بهایی از تحصیل محروم شدند.

سما نورانی، در مهرماه ۸۷ در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه سهند تبریز پذیرفته شد اما پس از گذراندن یک ترم اخراج گردید.

در ماه‌های اخیر و پس از حوادث روز عاشورا، تعداد زیادی از شهروندان بهایی بازداشت شده‌اند. طی چند روز اخیر تعدادی از بازداشت‌شدگان بهایی آزاد شدند اما طی دیروز و امروز، بازداشت بهاییان ادامه یافته است.


کميته گزارشگران حقوق بشر

0 نظرات

ارسال یک نظر