اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

فرح واضحان به ۱۷ سال حبس تعزیری محکوم شد

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۱۵:۲۷ | 1 نظرات »


فرح واضحان، پس از لغو حکم اعدامش از سوی دادگاه به ۱۷ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان رجایی‌شهر کرج محکوم شد.

فرح واضحان، ۴۹ ساله، ۸ دی‌ماه ۱۳۸۸، دو روز پس از رویدادهای روز عاشورای تهران، در منزل خود همراه با همسرش علی معماری و دو فرزندش، یسنا و مهدی معماری بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین و سلول‌ انفرادی منتقل شد.
خانواده فرح واضحان پس از یک ماه از زندان آزاد شدند اما وی بیش از ۴۰ روز در سلول‌های انفرادی ماند و سپس به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

اتهامات وی در جلسه دادگاه که در ۱۳ مرداد ماه سال ۱۳۸۹ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد، شرکت در اعتراض‌های خیابانی و «محاربه از طریق همکاری با سازمان مجاهدین خلق» اعلام شد که وی در دادگاه این اتهامات را رد کرد اما به اعدام محکوم شد. حکم اعدام وی در دادگاه تجدید نظر تأیید و سپس در دی‌ماه ۱۳۸۹ در دیوان عالی کشور لغو و به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب فرستاده شد که پس از بررسی مجدد، خانم واضحان به ۱۷ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان رجایی شهر محکوم شد.
فرح واضحان که از بیماری رنج می‌برد، در ۱۸ شهریورماه امسال به دلیل ناراحتی قلبی به بیرون از زندان اوین و بیمارستان مدرس تهران منتقل گردید. او از ۱۶ آبان‌ماه امسال به همراه زنان زندانی سیاسی دیگر در زندان اوین به بند متادون این زندان انتقال یافت.
لازم به توضیح است که خانم واضحان سالها خارج از ایران زندگی می کرده است و به دلیل بیماری سرطان لنفاوی فرزندش یسنا، به ایران بازگشته بود.

منبع: رادیو زمانه

1 نظرات

  1. ناشناس // ۱۷ خرداد ۱۳۹۵، ساعت ۸:۲۸  

    کسی که به جای مادری کردن و تربیت و انسان سازی دو بچه روز عاشورا حرمت امام حسین رو میشکنه و ایرانی رو شرمنده ی امام حسین میکنه خیلی تاسف باره که از اعدام قصر دربره.
    کاش نفس نحسش زودتر قطع بشه. هیچی دردناک تر از بی حرمتی به امام حسین نبود. اونم روز عاشورا. اگر از این نظام خوشت نمیومد از ایران میرفتی. چی کار به امام حسین داشتی؟

ارسال یک نظر