اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

برادران فتحی بامداد امروزاعدام شدند

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۷:۵۲ | 0 نظرات »حقوق بشر ایران، ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰: به گزارش منابع موثق که با سازمان حقوق بشر ایران در تماس بوده اند بامداد امروز محمد و عبدلله فتحی در زندان دستجرد اصفهان به دار آویخته شدند.
محمد فتحی، ۲۷ ساله و عبدالله فتحی، ۲۹ ساله، در فروردین ۱۳۸۹ دستگیرشده و به زندان اصفهان منتقل شدند و بنا به گفته خانواده تحت شکنجه‌های شدید جسمی و روحی برای اعتراف به اتهاماتی از جمله ارتباط با گروههای مخالف نظام، اقدام برای مبارزه مسلحانه، محاربه با خدا و سرقت مسلحانه قرار گرفتند. این دو زندانی در بند اطلاعات زندان دستگرد اصفهان (بند الف طا) محبوس بودند و بنا بر حکم شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان به ریاست قاضی مقضی با اتهام محاربه به اعدام شده بودند.
مقامات رسمی حکومت ایران هنوز اعدام این دو نفر را تائید نکرده اند. گمان میرود که افراد دیگری نیز امروز در اصفهان اعدام شده باشند

0 نظرات

ارسال یک نظر