اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

ما حامیان مادران پارک لاله/فرانکفورت امروز 8 اکتبر 2011 در یک اعتراض سراسری از سوی حامیان مادران در شهرهای مختلف دنیا به مناسبت روز جهانی علیه اعدام گرد هم آمدیم و اعتراضمان را به احکام اعدام نشان دادیم .در این اعتراض سخنگوی سازمان عفو بین الملل در فرانکفورت ، خانم مونیکا ویتکوفسکی هم ما را همراهی کردند. روز دهم اکتبر، روز جهانی علیه اعدام، برای نخستین بار، در سال ۲۰۰۳ میلادی در اولین نشست اتحادیه ی اروپا برای مبارزه با مجازات اعدام ، اعلام شد. ایران یکی از کشورهایی است که احکام اعدام در آن به اشکال مختلف و در انظار عمومی به طرز وحشتناکی به اجراء در می آید. رژیم جمهوری اسلامی با اعدام کودکان، ملیت های مختلف ، دگر اندیشان ،اقلیت های جنسی و اقلیت های مذهبی، مقام دوم اعدام در جهان را داراست. ما حامیان مادران پارک لاله ، اعدام را یک قتل سازمان یافته می دانیم و مخالف هرگونه قتلی با هر شکل و هر نامی از جمله سنگسار و قصاص بوده و خواهان لغو فوری قانون مجازات اعدام هستیم.
ما معترض به احکام اعدام: زینب جلالیان، حبیب الله ‌لطیفی، حبیب الله‌گلپری پور، رشید آغکندی، شیرکو معارفی، مصطفی سلیمی، انور رستمی، سید جمال محمدی، سید سامی حسینی، عزیز محمدزاده‌، عبدلله ‌سروریان، زانیار مرادی لقمان مرادی و کشیش یوسف ندرخانی و همه ی زندانیان گمنامی که به اعدام محکوم شده اند هستیم و سعی می کنیم صدایمان رابه گوش جهانیان و جوامع بین المللی برسانیم. باشد که همبستگی و مبارزه مشترک ما، راه را برای رسیدن به اهدافمان هموار تر سازد
حامیان مادران پارک لاله/فرانکفورت0 نظرات

ارسال یک نظر