اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

گزارشی در باره اعدام گسترده هموطنان بلوچ

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۱۵:۴۷ | 0 نظرات »

انجمن فعالان حقوق بشر بلوچستان: رژيم جمهوري اسلامي ايران از زندانيان بلوچ بمثابه گروگان براي رسيدن به اهداف سياسي خود استفاده ميکند. انسانهاي آزاديخواه , فعالين حقوق بشر و هموطنان آزاده, درست يکروز بعد از "اعدام" عبدالمالک ريگي بنيانگذار جنبش مقاومت مردم ايران(جندالله) , رييس کل دادگستري سيستان و بلوچستان گفت: "عبدالمالک ريگي معدوم شد اما پرونده ساير اعضاي گروهک تروريستي باز است و فردا (سه شنبه) دادگاه علني 10 عضو اين گروهک برگزار مي شود و در آينده مردم ايران اسلامي شاهد اجراي حکم الهي در مورد آنان خواهند بود.

انجمن فعالان حقوق بشر بلوچستان ضمن محکوم کردن اعدام عبدالمالک ریگی و هر اعدام ديگري هشدار ميدهيم که موج اعدام جوانان بلوچ در چهار هفته اخيرکه مصادف با اعتراضات انتخاباتي سال هشتاد و هشت است بشدت افزايش يافته و از مرز ده تن گذشته است,همچنين از اظهارات رييس کل دادگستري سيستان و بلوچستان در ارتباط با پرونده هاي اين ده تن شديدا ابراز نگراني ميکند

ما فعالين در انجمن فعالان حقوق بشر بلوچستان بر اين باوريم که رژيم جمهوري اسلامي ايران از زندانيان بلوچ بمثابه گروگان از آنها براي رسيدن به اهداف سياسي و در مقابل موج اعتراضات احتمالي مخالفين بعنوان سپر دفاعي استفاده ميکند و کم کم آنها را بدار ميزند و اعدام عبدالمالک و نه تن ديگراز جوانان بلوچ طي چهار هفته اخير هم درهمين راستا بوده است

انجمن فعالان حقوق بشر بلوچستان از سازمان عفوبين الملل , سازمان ديده بان حقوق بشر, شوراي حقوق بشرسازمان ملل تقاضا داريم که بيشتر از اين در مقابل اعدام روزانه جوانان بلوچ سکوت نکنيد و براي آزادي و حفظ سلامت و تامین امنیت جانی اين ده زنداني که به اتهام همکاري با “جندالله” زنداني و پروندههاي آنها بازگشائی شده است اقدام فوري نمائيد.

0 نظرات

ارسال یک نظر