اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

صدور ۲۰ حکم اعدام در کردستان

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۶:۰۷ | 0 نظرات »

خبرگزاری حقوق بشر ایران

رهانا: حسن بابایی در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در استانداری کردستان، اظهار کرد: دادگستری کردستان در برخورد با مجرمان مواد مخدر، حداکثر مجازاتی را که در قانون تعیین شده است، به کار می‌برد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: بیشتر فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر در استان کردستان دستگیر شده‌اند.
بابایی با اشاره به اینکه ‌۵٢/٢٧ درصد زندانیان استان کردستان در ارتباط با اعتیاد و مواد مخدر هستند، افزود: در حال حاضر ‌۶٣۵ نفر به ارتکاب «اعتیاد به مواد مخدر، حمل، نگهداری، توزیع، ترانزیت و ارتکاب جرائم ناشی از اعتیاد» در زندان‌های استان به سر می‌برند.

رییس ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری استان کردستان با اشاره به صدور حکم اعدام برای ‌٢٠ نفر از محکومان مواد مخدر در استان، بیان کرد: همچنین تاکنون در استان ‌۴٣ نفر به حبس ابد محکوم شده‌اند.

وی اعتیاد را جرم عنوان و تصریح کرد: بر اساس قانون فرد معتاد مجرم است مگر اینکه خود را داوطلبانه به نهادهای انتظامی معرفی کند و آنها نیز وی را به مراکز درمانی ارجاع دهند.

بابایی افزود: از مجموع زندانیان مواد مخدر در استان، بیش از ‌١۵ درصد آنها به دلیل ارتکاب سایر جرائم ناشی از اعتیاد به زندان افتاده‌اند.

0 نظرات

ارسال یک نظر