اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

یک اعدام در شیروان و پنج اعدام در ارومیه

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۱۷:۲۴ | 0 نظرات »


حقوق بشر ایران ۲۷ تیرماه ۱۳۸۹: به گزارش امروز خبرگزاری حکومتی فارس یک نفر در زندان شیروان، خراسان شمالی، به دار آویخته شد. بنا به این گزارش اتهام این فرد قاچاق ۹۸۹ گرم کریستال بوده است. نام این فرد دار گزارش عنوان نشده است.

به گزارش" خبر گزاری موکریان"، سحرگاه روز گذشته پنج شنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۸۹ ، پنج زندانی در محوطه زندان مرکزی ارومیه به دار آویخته شدند. در ادامه این گزارش آمده است: بنا به گفته منابع آگاه ،نام افراد اعدام شده فیصل ساعدی ، کرم عزیزی ،امید نورانی ،عبدالرحمان رندی وعلی ساربان می باشند. اتهام این افراد توسط مراجع قضایی قاچاق مواد مخدر اعلام گردیده است.

نهادهای حقوق بشری ۱۴ تیرماه در مورد احتمال اعدام این پنج نفر خبر داده بودند. اتهامات هیچ یک از افراد اعدام شده توسط منابع . مستقل تائید نشده است


0 نظرات

ارسال یک نظر