اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

قطعنامه کمیته حقوق بشر مجمع عمومی ملل متحد برای لغو حکم اعدام

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۳:۳۵ | 0 نظرات »


کمیته حقوق بشر مجمع عمومی ملل متحد روز دوشنبه قطعنامه ای را به منظور لغو حکم اعدام در جهان تصویب کرد.این سومین قطعنامه سازمان ملل پیرامون لغو حکم اعدام از سه سال پیش تا کنون است. قطعنامه لغو حکم اعدام با ۱۰۷ رای مثبت، ۳۸ رای منفی و ۳۶ رای ممتنع در کمیته سوم مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک تصویب شد.این قطعنامه حمایت بیشتری را از جانب اعضا شورای امنیت در مقایسه با قطعنامه قبلی در سال ۲۰۰۸ (۱۳۸۷)کسب کرد که تاییدی بر تمایل بین المللی بر پایان بخشیدن به مجازات اعدام استخوزه لوئیس دیاز نماینده عفو بین الملل در سازمان ملل در نیویورک گفت قطعنامه مجمع عمومی نشاندهنده یک پیروزی در کارزار پایان بخشیدن به مجازات مرگ توسط دولتها است.لازم به یادآوری است که وقتی سازمان ملل در سال ۱۹۴۵ تشکیل شد فقط ۸ کشور مجازات مرگ برای تمام جنایات را منتفی کرده بودند اما امروزه از ۱۹۲ کشورعضو ملل متحد ، ۱۳۶ کشور مجازات مرگ را در قانون و یا در عمل منتفی کرده اند.انتظار می رود که مجمع عمومی ملل متحد این قطعنامه را در اجلاس ماه دسامبر ، آذرماه ، تصویب کند.

0 نظرات

ارسال یک نظر