اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

اعدام مخفیانه 10 نفر از زندانیان زندان قزل حصار در زندان اوین

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۵:۴۴ | 0 نظرات »
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز چهارشنبه 4 خرداد ماه 10 نفر از زندانیان واحد 2 زندان قزل حصار که به زندان اوین جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام منتقل شده بودند به دار آویخته شدند.به نظر می آید که اعدام های گروهی بصورت مخفیانه در زندانهای مختلف ولی فقیه علی خامنه ای لاینقطع ادامه دارد و علیرغم گذشت نزدیک به 2 هفته از اعدام این زندانیان هنوز قوۀ قضاییه و رسانه های حکومتی از انتشار هر گونه خبری در این مورد سکوت پیشه کرده اند.
اسامی تعدادی از زندانیان قزل حصار که در 4 خرداد ماه در زندان اوین به دار آویخته شدند به قرار زیر می باشد:
1- زندانی امیر مسائلی حدودا 40 ساله ، 4 سال در اردوگاه مرگ کهریزک و زندان قزل حصار زندانی بود. او در سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار زندانی بود.2-زندانی عیسی موسی زاده 42 ساله ،2 سال در اردوگاه مرگ کهریزک و زندان قزل حصار زندانی بود.او در سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار زندانی بود. 3- زندانی اکبر خنجری 25 ساله از سالن 3 واحد 2 زندان قزل حصار کرج 2.5 سال در زندان قزل حصار زندانی بود.4- زندانی علی معروف به علی کوچولو 26 ساله از سالن 4 واحد 2 زندان قزل حصار کرج . او نزدیک به 4 سال در زندان قزل حصار زندانی بود.
واحد 2 زندان قزل حصار معروف به واحد اعدامی ها است و گفته می شود تمامی کسانی که در این واحد زندانی هستند محکوم به اعدام هستند و در انتظار اجرای حکم غیر انسانی اعدام بسر می برند. واحد 2 از 9 سالن تشکیل شده است که در هر سالن نزدیک به 700 الی 800 نفر زندانی در آن نگهداری می شود. در صورتی که حداکثر ظرفیت هر سالن 400 نفر می باشد.در هر سلول بین 60 الی 70 زندانی نگهداری می شوند.آمار زندانیان به حدی زیاد می باشد که زندانیان در راهروها،سرویسهای بهداشتی ، حمام و راه پله ها ناچار به استراحت هستند.
وضعیت بهداشتی،درمانی و غذایی زندانیان فاجعه بار می باشد بطوری که اکثر زندانیان دچار سوءتغذیه هستند. ماهی یکبار امکان خرید از فروشگاه زندان برای هر زندانی وجود دارد. قیمت کالاهایی که تاریخ مصرف آنها پایان یافته است چندین برابر قیمت بازار به آنها فروخته می شود.
پس از اعتراضات گسترده زندانیان که منجر به تصرف واحد2 گردید.نزدیک به 170 نفر از زندانیان این واحد مفقود شده اند و از سرنوشت آنها هیچ خبری در دست نیست و گفته می شود که آمار کشته های آن به 50 نفر می رسد.فقط در یک مورد پس از پایان تصرف واحد2 یکی از مسئولین زندان به نام مرادی در حدود 20 نفر را در مقابل چشمان سایر زندانیان در واحد2 تیرباران نمود.
کسانی که زندانیان واحد 2 زندان قزل حصار را مورد شکنجه و اذیت وآزار قرار می دهند عبارتند از؛ افسر پاسدارمحمدی،رضوانی و خالدار می باشند. فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،اعدام های مخفیانه و گسترده در زندانهای ولی فقیه علی خامنه ای که هدفی جزء ایجاد رعب و وحشت در جامعه ندارد را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل ،کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار تسریع در تعیین و اعزام گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد به ایران، برای بازدید از زندانهای قرون وسطایی و تهیۀ گزارش بی طرف از شرایط هولناک و غیر انسانی حاکم بر زندانهای ولی فقیه می باشد.

0 نظرات

ارسال یک نظر