اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.


حقوق بشر ایران، چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۰: به گزارش سایت رسمی دادگستری کرمان چهار زندانی در زندان مرکزی این شهر به دار آویخته شدند. بنا به این گزارش "اسماعیل – ج "به جرم نگهداری ۹۸۰ گرم هروئین و ۲۸ گرم تریاک، "حسین- ن" و "حسن – ق" به جرم مشارکت در قاچاق مسلحانه یکصد وسی و هفت کیلو و دویست گرم تریاک و "حسن-ک" به جرم حمل و نگهداری بیست و شش کیلو و دویست و پنجاه و هفت گرم هروئین و ۵۵ کیلو مرفین و حمل ۳۹ گرم سوخته تریاک به اعدام محکوم شده بودند و همگی در زندان کرمان به دار آویخته شدند.
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"صبح روز چهارشنبه ۱۱ خردادماه حکم اعدام تعدادی از زندانیانی که از زندان گوهردشت کرج به سلولهای انفرادی زندان اوین منتقل شده بودند به اجرا گذاشته شد. از جملۀ آنها زندانی بلوچ متهم به محاربه عبدالحمید ریگی ۳۶ ساله جزء اعدام شدگان امروز بود. نام و تعداد دقیق زندانیان دیگری که امروز در زندان اوین اعدام شدند هنوز در این گزارش اعلام نشده است.
رسانه های رسمی ایران هنوز اعدام های امروز اوین را اعلام نکرده اند.

0 نظرات

ارسال یک نظر