اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

عزیز محمدزاده زندانی سیاسی محکوم به اعدام را از مرگ نجات دهیم

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۴:۵۷ | 0 نظرات »

عزیز محمد زاده به اتهام ا قدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا در دادگاه شهر سقز به اعدام محکوم شد. نامبرده فرزند علی و 26 سال سن دارد .و اهل شهر بانه که در تاریخ 21/7/ 1388 توسط نیروهای امنیتی این شهر دستگیر و به بازداشت گاه شهر بانه منتقل میشود که بعد از 3 ماه آزار و شکنجه هاي شدید به زندان شهر سقز انتقال میابد .

اداره اطلاعات شهر بانه و سقز پس از دستور مصادره اموال عزیزمحمدزاده فعال کرد محکوم به اعدام ، وی را از داشتن وکیل نیز محروم کرده اند.

پس از صدور حکم اعدام برای عزیز محمدزاده ، خانواده وی برایش وکیل میگیرند که پس از مراجعه وکیل و خانواده ، دادگاه شهر سقز به آنها میگوید که به دستور وزارت اطلاعات ، عزیزمحمدزاده اجازه وکیل ندارد.

،عزيز محمدزاده فعال كرد محكوم به اعدام كه به اعتراض به حكم اعدام خود دست به اعتصاب غذا زده بود توسط نيروهاي امنيتي از سلول انفرادي زندان شهر سقز به سلول انفرادي اطلاعات اين شهر منتقل میشود.

آنهم در شرایطی که در اعتصاب غذا بسر میبرد و دچار خون ریزی داخلی شده بود . و هیچ گونه خبری از مکان و اوضاع وی در دست نیست.

از سوی دیگر بنا به‌ اعلام يكي از نزديكان این فعال محکوم به‌ اعدام، وی طی مدت زمان بازداشت در بازداشت گاه اداره‌ی اطلاعات بانه، زيز شديدترين شكنجه هاي ممكن بوده و هم اكنون در وضعیت نامشخصی به‌ سر می برد و خطر مرگ هر لحظه وي را تهديد ميكند. و با مراجعه مکرر خانواده نامبرده تاکنون هیچ گونه خبری از محل نگهداری و اوضاع وی دریافت نکرده اند.

و بنا به خبر کاملا موثقی که به ستاد مرکزی کمپین رسیده ، آقای محمدزاده در شرایط وخیم جسمی و روحی قرار دارد و وی در تمام بازجویهای خود منکر هر گونه ارتباط با احزاب کرد مخالف رژیم بوده و بر بی گناهی خود پافشاری میکند و از این رو ما به عنوان کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی برای افکار عمومی اعلام میکنیم: که خواهان لغو اعدام و آزادی بدون قیدو شرط آقای عزیز محمدزاده هستیم. بنا به گفته های یکی از مسئولین دادگاه شهر سقز که هرگز انتظار حکم اعدام را برای نامبرده نمیکردند. همچنین طبق آگاهیهای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، آقای عزیز محمدزاده در خانه شخصیش دستگیر شده است و تا به حال هیچ مدرکی بر عیله ایشان به اثبات نرسیده است و شکنجه گران با شیوه های گوناگون غیره انسانی و غیره قانونی متوسل شده اند،

كمپين دفاع از زندانيان سياسي و مدني ، نسبت به‌ تداوم رفتارهای غیر قانونی در قبال آقای عزيز محمد زاده فعال کرد محکوم به اعدام و زنداني بدونه وکیل که در وضعیت وخیم جسمانی و در هنگامی که در اعتصاب غذا بوده است و پس از آن به شکنجه گاه اطلاعات شهر سقز انتقال داده شده و طبق اخبار موثقی مرگ هر لحظه پیش روی این زندانی میباشد اعتراض کرده و توجهه و دفاع نهادهای داخلی و بین المللی مدافع حقوق بشر را برای نجات جان این زنداني محکوم به‌ اعدام را خواستار میباشد

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

0 نظرات

ارسال یک نظر