اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.


آموزگار گر چه خداوندگار نيست ، جز کردگار ، برتر ز آموزگار نيست .
خبري تکان دهنده آمده است . اي کاش دروغ باشد . اي کاش چنين روزي و چنين خبري به گوش تاريخ نرسد . نفهمد اين کهنه کتاب که ما در زماني زندگي کرده ايم که بر آموزگار حکم اعدام داده اند . اين خبر را در حيات خانه چاال کنيم و رويش خاک بريزيم تا کسي نداند که ما خاموش بوديم و بر شريفترين قشر جامعه بشريت ، حکم اعدام روا داشتند . غيرت و هميت را که حتي انسانيت را هم بايد با اين خبر به دل سياه خاک سپرد . شرم باد بر ما . شرم ابدي باد بر ما که چنين توهيني بر اين ملت فهيم و بر جامعه جهاني روا شود و ما ساکت باشيم :
خبرگزاری هرانا – دادگاه انقلاب در حکمی عبدالرضا قنبری، معلم دبیرستان یکی از مدارس پاکدشت و استاد دانشگاه به اعدام محکوم شد.به گزارش هرانا، قاضی صلواتی، قنبری را تحت عنوان محاربه از طریق ارتباط با گروه های معاند که از مصادیق این موضوع داشتن ایمیل های مشکوک و ارتباط با یکی از رسانه های تلویزیونی خارج از کشور،به اعدام محکوم کرد.
براساس این گزارش،این معلم که بیش از 14 سال در مدارس و دانشگاه سابقه تحصیل دارد،روز 24 دی سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
شایان ذکر است،در چند ماه گذشته شعبه 15 دادگاه انقلاب توسط قاضی صلواتی چندین نفر را به اعدام محکوم کرده که دو حکم به اجرا درآمده است.
بر گرفته sight

0 نظرات

ارسال یک نظر