اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

اعدام یک زن و سه مرد در خراسان

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۱۷:۰۵ | 0 نظرات »


یک زن شیروانی که نام وی ذکر نشده است به اتهام «تهیه و توزیع مواد مخدر» در شیروان به اعدام محکوم شد و حکم نام‌برده در آخر هفته گذشته به اجرا در آمد.

بنا بر گزارش‌ها سه نفر در ماه رمضان در خراسان جنوبی به دار آویخته شدند.

پیش از این رئیس قوه قضائیه به اتفاقی که در اوایل ماه رمضان در یکی از شهرهای خراسان جنوبی اتفاق افتاد و در آن حادثه ۳ شهروند در سحرگاه به خانه‌ای حمله کرده و به دختر جوان خانواده در پیش چشمان پدر و مادرش تجاوز کرده بودند اشاره کرد و گفت: «زمانی که از این موضوع باخبر شدیم مسئولان آن حوزه قضایی را به تهران فراخواندیم و به آنها گفتیم یک روز هم نباید به این افراد مهلت داده شود.»

وی گفت: «خوشبختانه در این پرونده تنها ظرف ۱۸ روز عوامل شناسایی، دستگیر شدند و قاضی پرونده با انجام تحقیقات شبانه‌روزی برای آنها حکم صادر کرد و علیرغم آنکه ما در ماه رمضان کسی را اعدام نمی‌کنیم این ۳ نفر را اعدام کردیم و به آنها مهلت ندادیم.»

0 نظرات

ارسال یک نظر