اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

باز هم مجازات شلاق و قطع دست در ایران

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۱۶:۱۲ | 0 نظرات »

حقوق بشر ایران، ۲ آبان ۱۳۸۹: به گزارش روابط عمومي دادگستري شهرستان دشت آزادگان، حکم شلاق محکوم علیه ح. ب که به اتهام سرقت از سوي دادگاه عمومي(جزايي) صادر شده بود، ظهر روز شنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۸۹ در کوي فرهنگيان سوسنگردو در ملاء عام به اجرا درآمد.
همچنین خبرگزاری مهراز اجرای حکم قطع دست یک یک زندانی در زندان مرکزی استان یزد خبر داد . به گزارش خبرگزاری مهر در یزد، روز گذشته در زندان مرکزی یزد، حکم قطع دستیک زندانی ۳۲ ساله به نام "م" به اجرا گذاشته شد. بنا به این گزارش این حکم مقابل چشمان دیگر زندانیان متهم به سرقت در زندان مرکزی یزد به اجرا درآمد
هفته گذشته نیز حکم شلاق در ملا عام چهار نفر در گنبد کاووس اجرا شد و چند روز قبل از آن نیز دست یک زندانی در زندان مشهد قطع شد.

0 نظرات

ارسال یک نظر