اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.محمد مصطفایی،وکیل امیر رضا عارفی که در روز ۲۶ فروردين ماه سال جاری بازداشت شده بود،از صدور حکم اعدام موکلش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب خبر داد.
خبرگزاری هرانا- یکی از زندانیان که در تاریخ 21 فروردین ماه امسال بازداشت شده است،به جرم عضویت و همکاری در انجمن پادشاهی ایران به اعدام محکوم شد.محمد مصطفايی، وکيل امیررضا عارفی، در اين زمينه در وبلاگ خود چنين نوشته است: «روز يکشنبه بيست و پنجم بهمن از دفتر شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با من تماس گرفته شد تا در روز سه شنبه در رابطه با پرونده امير رضا عارفی به شعبه مراجعه کنم. از اعلام احضار تلفنی نگران موکلم شدم تا اينکه امروز به دفتر شعبه رفته و حکم صادره عليه امير رضا عارفی را مطالعه کردم. اين جوان ۲۱ ساله به اتهام عضويت و همکاری و تلاش و فعاليت موثر در راستای پيشبرد اهداف انجمن پادشاهی ايران، با حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محارب شناخته شده و به استناد مواد ۱۸۶، ۱۸۷، ۱۸۹، ۱۹۰،۱۹۱ و ۴۶ قانون مجازات اسلامی به اعدام محکوم شد.»محمد مصطفائی همچنین افزوده است که امیر رضا عارفی بیست روز فرصت دارد تا به حکم صادره اعتراض کند.در هفته های گذشته دو نفر به نام های آرش رحمانی پور و محمد رضا علی زمانی به اتهام های مشابه، اعدام شدند.

0 نظرات

ارسال یک نظر