اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

علي کلائي بازداشت شد

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۹:۳۹ | 0 نظرات »

کميته گزارشگران حقوق بشر - صبح امروز 18 بهمن 1388 علي کلايي، عضو کميته گزارشگران حقوق بشر بازداشت شد.
وي که دوران خدمت سربازي خويش را در دانشکده افسري امام علي مي گذراند، صبح امروز توسط ماموران دادستانی نظامی بازداشت گرديد. ماموران دادستاني نظامي همچنين عصر امروز به منزل پدري اين فعال حقوق بشر مراجعه و ضمن تفتيش خانه، وسايل شخصي علي کلايي راتوقيف نمودند.
مطابق اظهارات مامورين، خانواده کلايي براي پيگيري وضعيت فرزندشان بايد به شعبه 2 بازپرسي دادسراي نظامي مراجعه نمايند.
علي کلايي در 23 آذرماه 1388 از سوي شعبه 10 دادگاه انقلاب تهران در رابطه با بازداشتش در آذرماه 1386 همزمان با دستگيري گسترده دانشجويان چپگرا، به يکسال حبس که به مدت دو سال تعليق گرديده، محکوم شد. وي همچنين در ارديبهشت ماه 1388 براي دومين بار بازداشت شد و قريب به دو ماه را در بند 209 اوين گذراند.
با دستگيري علي کلايي، تعداد اعضاي زنداني کميته گزارشگران حقوق بشر به هشت تن رسيد. پيش از اين شيوا نظرآهاري، پريسا کاکايي، کوهيار گودرزي، مهرداد رحيمي، سعيد کلانکي، سعيد حائري و سعيد جلاليفر که همگي از اعضاي اين نهاد حقوق بشري هستند، به بازداشت نيروهاي امنيتي در آمده اند.

0 نظرات

ارسال یک نظر