اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.
ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۱۴:۲۵ | 0 نظرات »حقوق بشر ایران، ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹: بنا به گزارشهای رسیده از ایران طی هفته گذشته سه نفر اعدام شدند و حکم شلاق در ملاء عام یک نفر دیگر اجرا گردید.

روزنامه قدس در شماره امروز خود از اعدام دو نفر در زندان مشهد خبر داد. به گزارش این روزنامه این دو نفر به اتهام تجاوز در دو پرونده مختلف به اعدام محکوم شده بودند. نامهای این دو نفر در این گزارش ذکر نگشته است.

سایت رسمی دادگستری خوزستان نیز دیروز اعلام اعلام کرد که سه شنبه گذشته (۳۱ فروردین ماه) فردی بنام رحمان ر که به اتهام ضرب و جرح عمدی منجر به قتل داوود ت به اعدام محکوم شده بود در زندان دزفول به دار آویخته شد. این گزارش اضافه کرد که حکم قصاص محمدرضا د به اعطای مهلت از سوی خانواده مقتول برای مدت یک هفته به تعویق افتاد.

این سایت همچنین نوشت: حکم شلاق یک فرد بنام رضا ص به اتهام ارتکاب عمل منافي عفت در ملاء عام در محل سه راهی همافران در مسجد سلیمان ۳۱ فروردین ماه ۱۳۸۹ اجرا گردید. این گزارش از تعداد ضربات شلاق چیزی ننوشت.

0 نظرات

ارسال یک نظر