اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.
طی نامه ارسالی بنیاد دمکراسی و حقوق بشر کردستان ایران در سوم آوریل سال جاری به بخش کمسیون حقوق بشر پارلمان اروپا همانگونه که اعلام گردید وضعیت نقض حقوق بشر در چند سال گذشته در ایران خط قرمز خود را پیموده و به معظلی بزرگ تبدیل یافته است.

چنانچه لازم میدانیم بعنوان یک نهاد مدنی و مدافع حقوق بشر در کردستان ایران از پیگیریهای مکرر کمسیون حقوق بشر پارلمان اروپا در خصوص دفاع از کلیه زندانیان سیاسی،مدنی که همواره در بیانیه های این بخش مندج میگردد نهایت تشکر و قدر دانی را ابراز داریم.

در ادامه باید بیان نماییم که حال 21 فعال سیاسی ،مدنی کُرد در طول 4 سال گذشته در دادگاه های غیر علنی و فاقد وکیل مدافع به اتهام کاذب محاربه به اعدام محکوم گردیده اند.

طی اطلاعات رسیده از زندان آقای حسین خضری زندانی سیاسی محکوم به اعدام حال در بدترین شرایط جسمانی بسر میبرد ، چنانچه بیش از 25 درصد ازبینایی خود را از دست داده و از انتقال وی به بیمارستان جلوگیری میگردد..

این در حالی میباشد که سایر زندانیان سیاسی مدنی در زندانهای دولت کودتا فاقد هرگونه حقوق انسانی میباشند

فلذا از شما ریاست محترم پارلمان اروپا درخواست میگردد در این رابطه و برای نجات جان کلیه زندانیان سیاسی مدنی تدابیر انسان دوستانه ای بکارگیری نموده ، و در برابر برای دفاع و نجات این زندانیان از سفرهای دیپلماتیک سران جمهوری اسلامی به داخل اتحادیه اروپا جلوگیری نمایید.

کمیته اجرایی بنیاد دمکراسی و حقوق بشر کردستان ایران

4 می 2010 میلادی

0 نظرات

ارسال یک نظر