اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

ترور یک روزنامه‌نگار ُکرد

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۳:۴۶ | 0 نظرات »

کردیش پرسپکتیو- روز سه شنبه این هفته "سردشت عثمان" روزنامه‌نگار و دانشجوی ُکرد از سوی چند فرد ناشناس ربود شد، و پس از دو روز جسد این روزنامه‌نگار ُکرد در شهر موصل پیدا شد.

در همین باره سر دبیر روزنامه‌ "ئاشتی نامه" به سایت ئاوینه اعلام کرد: پس از آنکه سردشت عثمان روز سه شنبه از سوی چند فرد ناشناس ربوده شد، امروز پنجشنبه جسد وی پیدا شد و قرار است همین امروز به هولیر بازگردانده شود.

سردشت عثمان دانشجوی سال چهارم رشته زبان انگلیسی دانشکده زبان دانشگاه صلاح الدین و از همکاران روزنامه "ئاشتی نامه" و چند نشریه الکترونیکی دیگر بود.

روز گذشته نیز تعدادی از دانشجویان دانشکده زبان دانشگاه صلاح الدین در جلو ساختمان وزارت آموزش عالی تجمعی اعتراضی برگزار نمودند، اما هیچ کدام از مسئولان این وزارتخانه حاضر به پاسخگوئی نشدند.

0 نظرات

ارسال یک نظر