اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

حقوق بشر ایران، ۲۴ شهریور ۱۳۸۹:به گزارش سایت دادگستری خراسان شمالی فردی به اتهام حمل و نگهداری ۴۰۱ گرم کریستال که در شهرستان شیروان دستگیر شده بود ، صبح دیروز سه شنبه ۲۳ شهریور ماه اعدام شد . نام این فرد در این گزارش اعلام نشده است.

همچنین خبرگزاری حکومتی فارس از قرار اعدام یک نفر صبح فردا در زندان ورامین خبر داد. بنا به گزارش این خبرگزاری امين ۲۵ ساله (عکس بالا) كه متهم است تعدادي از دختر بچه‌هاي كوچك را در منطقه ورامين ربود‌ه و مورد آزار و اذيت قرار داده ‌است از سوي شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي حسن تردست به اتهام تجاوز به عنف، آدم ربايي، ايجاد جرح عمدي، تخريب عمدي، ورود به عنف به ملك غير، فحاشي و توهين عملي به ۲ بار اعدام، ۲۵ سال حبس، ۱۷۳ ضربه شلاق و پرداخت ديه محكوم شده بود كه اين حكم در ديوان عالي كشور نيز به تأييد شد.

این حکم قرار بود فردا پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه در ملاء عام اجرا گردد ولی حسيني، دادستان شهرستان ورامين در گفت‌وگو با خبرنگار قضايي فارس، از اجراي حكم اعدام در پنجشنبه هفته جاري و در محل زندان اين شهر خبر داد. وی گفت که اعدام این فرد به دلایل امنیتی در ملاء عام انجام نخواهد شد.

0 نظرات

ارسال یک نظر