اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

احتمال اجرای مخفیانه ی حکم اعدام حسین خضری

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۱۵:۰۱ | 0 نظرات »
خبرگزاری هرانا - طی روزهای اخیر گمانه زنی ها مبنی بر اینکه دستگاه قضایی امنیتی ایران، حکم اعدام حسین خضری را، مخفیانه به اجرا در آورد، تقویت شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، الهی نیا رئیس شعبه 9 اجرای احکام دادگاه انقلاب ارومیه صبح روز پنج شنبه مورخ بیست و سوم دی ماه در ملاقات با برادر حسین خضری به ایشان گفته است که "به دستور دادستانی قصد اجرای حکم اعدام حسین را داشتیم و حتی تیم اعدام از تهران به ارومیه اعزام شده بود اما به دلیل عدم حضور وکیل اجرای این حکم موقتا به تعویق افتاد."

خانواده ی این زندانی سیاسی از قول مسئولین گفته اند که آقای خضری را جهت اجرای حکم اعدام به تهران برده اند.

برادر وی در گفتگو با هرانا اعلام داشت: "مسئولین قضایی در هماهنگی با وزارت اطلاعات با ما بازی می کند و ما احتمال میدهیم حسین اعدام شده باشد."

حسین خضری، یکشنبه شب، مورخ دوازدهم دی ماه، از بند 12 زندان مرکزی ارومیه به مکان نامعلومی منتقل شد، و تاکنون اطلاع دقیقی از سرنوشت وی در دست نمی باشد.

خانواده ی خضری پیش تر در نامه ای که توسط خبرگزاری هرانا منتشر شده بود از جامعه ی حقوق بشر و مسئولین مربوطه استمداد خواسته بودند.

0 نظرات

ارسال یک نظر