اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

۱۰ نفر در زندان رجایی شهر اعدام شدند

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۴:۱۷ | 0 نظرات »


خبرگزاری هرانا - ۱۰ نفر سحرگاه امروز (چهارشنبه) ۲۹ دی ماه ۱۳۸۹ در محل زندان رجایی‌شهر به دار آویخته شدند.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران، اتهام آقایان یونس آقانژاد فرزند ارشد، صادق گراوند فرزند عزیزمراد، تیمورشاه کریمی فرزند بلبل شاه عبداله هناره خلیانی فرزند خالد، حسین فیضی‌زاده امراله فرزند سلطانعلی، امیرعلی محمدی، صفر کرمی گنجه، علیرضا رمضانی، محمدمهدی احمدی فرزند عبداله، قاسم اصغرزاده را حمل، نگهداری و یا فروش مواد مخدر، اعلام کرده است.

برای اکثر این افراد به غیر از حکم اعدام، احکامی نظیر مصادره ی اموال، شلاق و پرداخت جریمه ی نقدی نیز صادر شده بود.

گفته می شود که پنج متهم اول در سال ۱۳۸۷ در مشهد و با اتهامی مشابه هر کدام به تحمل پانزده سال حبس محکوم شده بودند که با استفاده از مرخصی از زندان متواری که مجددا دستگیر شده بودند.

مسئولان مدعی شده اند که جلسات رسیدگی به اتهامات ۱۰ شهروند مذکور با حضور نمایندگان دادستان و وکلای آنان در شعب مختلف دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران برگزار و آرای صادره از سوی دادستانی کل تنفیذ و تقاضای عفو ایشان نیز پیش‌تر از سوی کمیسیون عفو و بخشودگی قوه قضاییه رد شده بود.

0 نظرات

ارسال یک نظر