اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

زهرا بهرامی شهروند ایرانی- هلندی به اعدام محکوم شد

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۵:۳۴ | 1 نظرات »


خبرگزاری هرانا - زهرا بهرامی شهروند ایرانی- هلندی و یکی از دستگیرشدگان اعتراضات 6 دی ماه سال 88 به اعدام محکوم شد.

این حکم روز یکشنبه 12 دی ماه توسط قاضی صلواتی، رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به وکیل این شهروند ایرانی- هلندی، خانم ژینوس شریف رازی، ابلاغ شده است.

فعالین حقوق بشر و دموکراسی در اینباره گزارش داده است که این حکم اعدام به اتهام "حمل و نگهداری مواد مخدر" برای خانم بهرامی صادر شده است و قابل تجدید نظرخواهی است.

وی در شانزدهم آذر ماه سال جاری در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران در همین زمینه مورد محاکمه قرار گرفته بود.

قاضی صلواتی ضمن ابلاغ حکم، به وکیل خانم بهرامی هشدار داده است که از مصاحبه کردن با رسانه ها و داشتن ارتباط با سفارت هلند در ایران پرهیز کند.

شعبه ی 15 دادگاه انقلاب تهران هم چنین رای به مصادره تمامی اموال خانم بهرامی مانند منزل شخصی، خودرو سواری، پول نقد و ... داده است.

شایان ذکر است که این زندانی سیاسی دوماه دیگر قرار است در زمینه ی اتهامات سیاسی و اتهام محاربه نیز مورد محاکمه قرار گیرد.

1 نظرات

  1. ناشناس // ۲ بهمن ۱۳۸۹، ساعت ۱۰:۳۶  

    na

ارسال یک نظر