اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

ملاقات مهدیه گلرو و همسرش با خانواده

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۱:۳۰ | 0 نظرات »

پنجشنبه گذشته مهدیه گلرو فعال دانشجویی و دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه علامه طباطبایی که 11 آذر ماه به همراه همسرش در منزل محل سکونتشان بازداشت شده و به بند 209 زندان اوین منتقل گردید.

به گزارش واحد زندانیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس از سپری شدن حدود 40 روز در سلول انفرادی این بند پنجشنبه گذشته اجازه ملاقات با خانواده خود را یافت. در این ملاقات گلرو به خواهر خود گفته است که چند روزی است بازجویی هایش به اتمام رسیده و با تکمیل روند تحقیقات دیگر نگهداری این زوج در سلولانفرادی 209 و اساسا ادامه بازداشت موقت فاقد موضوعیت قانونی می باشد.
روز شنبه نیز گلرو در تماس تلفنی از 2 نفره شدن خود در سلول انفرادی به دلیل تراکم زندانیان این بند خبر داده و از شرایط نگهداریش به شدت ابراز ناراحتی کرده است.


دیماه ۱۳۸۸

0 نظرات

ارسال یک نظر