اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

لغو حکم اعدام حامد روحی نژاد

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۶:۱۳ | 0 نظرات »دادگاه تجدید نظر استان تهران حامد روحی نزاد را به 10 سال زندان محکوم کرد.خبرگزاری هرانا - حقوق زندانیان: حکم اعدام زندانی سیاسی، حامد روحی نژاد از متهمان وقایع اخیر در دیوان عالی کشور به ده سال حبس تعزیری کاهش یافت. به گزارش واحد اندیشه و بیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خلیل بهرامیان وکیل مدافع حامد روحی نژاد از تقلیل حکم اعدام موکل خود در دادگاه تجدیدنظر استان به ده سال حبس تعزیری به این مجموعه خبر داد.حامد روحی نژاد، زندانی سیاسی جوان و بیماری است که بسیار پیش از انتخابات توسط نیروهای امنیتی به اتهام ارتباط با یک سازمان سیاسی بازداشت شده بود.این زندانی با بروز اعتراضات گسترده مردمی پس از انتخابات در ایران از سوی دستگاه امنیتی انتخاب و با وعده و تهدید مجبور میشود نمایشی را در مقام مجرم در دادگاههای حوادث پس از انتخابات ایفا کند که نهایتاً منجر به صدور حکم اعدام برای وی توسط شعبه 28 دادگاه انقلاب می شود، آقای روحی نژاد که هم اکنون در بند 350 و در وضعیت بد جسمی به سر می برد به کرات طی نامه هایی از شکنجه ها و فشارهایی که منجر به پذیرش اجرای این سناریو شده بود سخن گفته است.تاریخ : 24/10/1388

0 نظرات

ارسال یک نظر