اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

گزارشی از زندانیان سیاسی محکوم به اعدام در بلوچستان

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۱۸:۳۸ | 0 نظرات »


هویت 6 تن از زندانیان سیاسی بلوچستان که به حکم اعدام مواجه شده اند توسط کمیته بلوچستان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران اعلام شد.
خبرگزاری هرانا - حقوق ملی: هویت تعدادی از زندانیان سیاسی محکوم به اعدام در منطقه بلوچستان در پی می آید.به گزارش کمیته بلوچستان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از آمار و هویت دهها زندانی سیاسی بلوچ در منطقه جنوب شرقی ایران اطلاع دقیقی در دست نیست. این منطقه به دلیل فضای امنیتی و خلاء نهادهای مدنی منجمله مناطقی است که از ضعف دیده بانی و فعالیت مدافعان حقوق بشر به صورت نگران کننده ای در رنج است.تعداد دقیق زندانیان سیاسی محکوم به اعدام یا در معرض حکم اعدام در این منطقه از کشور بنا به شرایط فوق، مشخص نیست اما به گواه آمارها و مدعیات منابع دولتی، تعداد زیادی از شهروندان با اتهامی سیاسی-امنیتی در این منطقه به مرگ محکوم شده اند.- عبدالرحمان ناروئی فرزند خالقداد- عابد گهرام زهی- عبدالحمید ریگی فرزند آزاد ریگی- عبدالجلیل ریگی فرزند جان محمد- ناصر شه بخش- محمود ریگی فرزند نظرهویت احراز شده شش زندانی سیاسی بلوچ محکوم به اعدام است، اکثر افراد مورد اشاره در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر زاهدان نگهداری می شوند و از حقوق اولیه همچون تماس با خانواده، در اختیار داشتن وکیل و برگزاری یک دادگاه عادلانه محروم بوده اند.زندانیان سیاسی بلوچستان در سایه بی اطلاعی جامعه مدنی و مدافعان حقوق بشر شرایط نگران کننده ای را سپری می کنند.
منبع خبر : خبرگزاری هرانا

0 نظرات

ارسال یک نظر