اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

در مراسم همبستگی با زنان تحت ستم، در شهر کلوُپنبورگ، تصویر دختر 16 ساله‌ای که در ایران به دار آویخته شد و نیز تصویر زنی، لحظاتی پیش از سنگسار شدن، 200 شرکت کننده آلمانی را در این مراسم شوکه و منقلب کرد.در این مراسم، که از سوی "همبستگی زنان" در کلوپنبورگ برگزارشد، آسیا وایس مان و فریبا احمدی وضعیت زنان افغانستان را تشریح کردند. پس از آن ناتالی اُسترمان، 24 ساله از اندونزی، به وضع زنان اندونزی پرداخت.در ادامه مینا امیری، تصویری تکان دهنده از وضع زنان ایران ارائه داد. وی با نشان دادن تصاویر عاطفه، دختر 16 ساله ای که در آمل به دار آویخته شد و زنی، لحظاتی پیش از سنگسار، حاضران در مراسم را به شدت منقلب کرد. وی طی سخنانی گفت که زنان در مبارزه برای احقاق حقوق اولیه خود، بهای سنگینی را تحت قوانین شرعی، می پردازند.وی همچنین اظهار امیدواری کرد که زنان اروپا، برابری حقوقی همه زنان را در جهان بخواهند و خواستار فعال تر شدن همه برای پایان دادن به تبعیض و سرکوب زنان گردید.

0 نظرات

ارسال یک نظر