اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

درسا سبحانی،فعال حقوق بشر بازداشت شد

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۲:۲۵ | 0 نظرات »


خبرگزاری هرانا - درسا سبحانی،عضو کمپین یک میلیون امضا و فعال حق تحصیل امروز یکشنبه در مراجعه به منزل توسط 12مامور امنیتی دستگیر شد.

به گزارش سایت «تا آزادی زندانیان سبز»، سبحانی که به دلیل اعتقاد به آیین بهاییت محروم از تحصیل است ،امروز پس از مراجعت به منزل بازداشت و به مکانی نامعلوم برده شد.

پیش از دستگیری این فعال حقوق بشر،نیمه‌شب ۱۱ اسفند نیز ۶ تن از نیروهای امنیتی با یورش به منزل این خانواده، اقدام به تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی کرده بودند.

همچنین 13 اسفندماه زمانی که پدر درسا سبحانی، قصد خروج از منزلش را داشت طی هجوم ۶ نیروی امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و سپس وی را با دست‌بند و چشم‌بند بازداشت نموده و به مدت ۴ ساعت مورد بازجویی و تهدید قرار دادند.

نیروهای امنیتی اعلام داشتند اگر وی، دخترش درسا سبحانی را روز شنبه به وزارت اطلاعات تحویل ندهد وی را به همراه همسر و دختر کوچکش بازداشت خواهند نمود و منزل شخصی آنها را نیز مصادره خواهند کرد.

0 نظرات

ارسال یک نظر