اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از دستگیری نزدیک به ۵۰ نفر خبر داد.
به رغم گزارشات مردم و ویدئوهای متعدد درباره تظاهرات چهارشنبه سوری، رادان در گفت‌وگو با خبرنگار “حوادث” ایسنا، طبق معمول به دروغ‌پردازی پرداخت و گفت: خوشبختانه امشب با توجه به بلوغ و روشنگری مردم وضعیت مطلوبی در کل کشور نسبت به سال گذشته وجود داشت.
وی ادامه داد: طبق آخرین آمار اورژانس در این شب ۲۰۰ نفر مصدوم شدند که بیشتر جراحات آن‌ها سطحی بوده است.
وی افزود: همچنین نزدیک به ۵۰ نفر از افرادی که در حد غیرقابل قبولی ایجاد مزاحمت برای مردم کرده بودند، توسط پلیس دستگیر شدند.
اما به گزارش ایسنا، دکتر معصومی، رئیس اورژانس کشور درباره آمار مصدومان چهارشنبه سوری اعلام کرد که تا ساعت ۲۲ شب، ۲۹۸ نفر دچار مصدومیت شدند که از این تعداد ۹۶ نفر در محل درمان شده و ۲۰۲ نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند.
رادان خاطر نشان کرد: بر اساس قولی که داده‌ایم ‌باید این افراد تا پایان نوروز در بازداشت باشند، اما در این راستا بررسی‌هایی باید صورت گیرد و نسبت به آن تصمیم گرفته شود.
با توجه به دروغ‌پردازی‌های همیشگی رژیم در مورد تعداد مجروحین و دستگیرشدگان، به احتمال زیاد، تعداد دستگیرشدگان و مجروحین باید چندین برابر ارقام بالا باشد.

0 نظرات

ارسال یک نظر