اعدام ها را در ایران متوقف کنید

وبلاگ نویسان علیه اعدام موج جدید اعدام ها پس از انتخابات را محکوم میکند و جامعه جهانی را به اقدام برای نجات جان زندانیان در ایران فرامیخواند.

پیش شرط هر مذاکره ای با دولت جمهوری اسلامی ایران باید آزادی زندانیان سیاسی و لغو همه احکام اعدام باشد

شمارش اعدام ها

پنجمین گزارش "سازمان حقوق بشر ایران" با ذکر دستکم ۵۸۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طبق این گزارش، ۶۰ درصد اعدام‌ها در ملاءعام انجام شده‌اند و در بیش از ۱۵ زندان ایران اعدام‌های اعلام نشده و مخفی صورت گرفته‌اند.

یک سوم روزنامه‌نگاران زندانی جهان در ایران زندانی هستند

ارسال شده توسط ,وبلاگ نویسان علیه اعدام | ۱۵:۱۴ | 0 نظرات »کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران (CPJ) می‌گوید که ایران با ۵۲ روزنامه‌نگار زندانی، بزرگترین زندان روزنامه‌نگاران در جهان است.

به گفته این کمیته، یک سوم روزنامه‌نگاران زندانی جهان در ایران زندانی هستند.

پس از ایران، چین با ۲۴ روزنامه‌نگار زندانی و کوبا با ۲۲ روزنامه‌نگار زندانی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.سازمان گزارشگران بدون مرز، پیش از این، ایران را بزرگترین زندان روزنامه‌نگاران جهان معرفى کرده بود.

کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران اعلام کرده که پس از انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه ایران، بیش از ۱۰۰ روزنامه‌‌نگار بازداشت و بیش از ۵۰ روزنامه‌نگار دیگر نیز مجبور به ترک کشور شده‌‌اند.

جول سایمون، دبیر اجرایی کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران، اعلام کرده که «ایران وارد وضعیت سرکوب مداوم رسانه‌ها شده است.»

سایمون، این وضعیت را «غیرقابل دفاع» نامیده و به خاطر پرداخت «هزینه‌های وحشتناک» از سوی روزنامه‌نگاران ایرانی در جریان سرکوب‌ها ابراز تاسف کرده است

وی این وضعیت را «غیرقابل دفاع» نامیده و به خاطر پرداخت «هزینه‌های وحشتناک» از سوی روزنامه‌نگاران ایرانی در جریان سرکوب‌ها، ابراز تاسف کرده است.

دبیر اجرایی کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران با این حال گفته است که «دولت ایران در جنگ با آگاهی، بازنده خواهد بود.»

در ایران طی هشت ماه گذشته، بیش از ۱۰ نشریه توقیف یا لغو امتیاز شده‌اند.

اعتماد، ایراندخت، اعتماد ملی، کلمه سبز، سرمایه، صدای عدالت، حیات‌نو، آرمان روابط عمومی، حیات نو، تحلیل‌روز، همت و اندیشه‌نو از جمله نشریات توقیف شده در این مدت هستند.

0 نظرات

ارسال یک نظر